Zásahová helma budoucnosti C-Thru

Základní informace

Autor: Kancelář pro obec

C-Thru je moderní helma pro členy záchranných sborů - hlavně hasičů a je navržena speciálně tak, aby usnadnila práci v prostorách se sníženou viditelností.

Hasiči musejí při svých záchranných akcích často operovat ve stísněných prostorách zahalených kouřem, což jim značně komplikuje již tak nesnadnou práci. Jejich hlavní prioritou je dostat všechny osoby do bezpečí a na to mají jen několik málo minut, než je zadusí kouř.

K tomu jim má pomoci moderní zásahová helma ze Švédska jménem C-Thru.

 

Její asi největší předností je to, že dokáže vymodelovat tzv. síťový model okolních prostor jen z malého množství vstupních dat. Tento síťový model pak promítne na hledí dýchací masky.

 

1

 

Při zásahu má pak hasič dobrý přehled o okolním prostoru, ikdyž je všude hustý dým.

 

 

Může si také vybrat mezi 3 režimy zobrazení:

 

2_1

 

Přilba také dokáže chytře filtrovat zvuky, tedy potlačit okolní hluk a zaměřit se na zvuky vydávané postiženými nebo taky na zvuky praskajících trámů, či obecně zvuky, které jsou spojeny s nestabilitou okolní konstrukce.

 

Nakonec, Jelikož je přilba opatřena kamerou, vše je streamováno zpět a velitel zásahu tak může efektivně koordinovat své muže. Video také může být použito později pro rozbor zásahu, nebo k odborné přípravě.


zdroj : https://www.qwake.tech/