Základní infomace
Aktuální informace
Kontakt

Střední škola techniky a služeb Karviná

Působnost organizace

Informace o společnosti

 
Požární technik - ŠVP / RVP - 39-08-M/01 Požární ochrana

Studijní obor Požární technik připravuje žáky pro výkon středních řídicích a technických funkcí v Hasičském záchranném sboru ČR, HZS organizací, pro služby, kde součástí provozování je nezbytná požární ochrana. Žáci jsou připravováni k získání Odborně způsobilé osoby (OZO) v oblasti požární prevence.

hasici057web   hasici099.webJPG

Součástí vzdělání je získání řidičského průkazu sk.B+C, absolvování nástupního odborného výcviku a vykonání zkoušek pro budoucí členy HZS.

Úspěšným ukončením studia a vykonáním maturitní zkoušky získá absolvent potvrzení o absolvování nástupního odborného výcviku, škola bude organizovat přípravný kurz a zkoušky k získání kvalifikace Odborně způsobilá osoba v oblasti požární prevence.

Absolventi studijního oboru se mohou na základě úspěšně vykonané maturitní zkoušky ucházet o pomaturitní studium na vyšších odborných školách. Rovněž mohou podat přihlášku ke studiu na vysoké škole, na Fakultě bezpečnostnío inženýrství se otvírá navazující bakalářské studium v této oblasti.

Úspěšní absolventi studia obdrží společně s maturitním vysvědčením EUROPASS – dodatek k osvědčení v anglickém jazyce. Tento doklad potvrzuje, že jeho majitel ukončil studium v daném oboru. Doklad je platný ve všech státech EU. Více informací o EUROPASSu najdete na adrese: www.europass.cz

Aktualní informace

Velice zajímavá akce

Dne 27.8.2015 proběhne v naší škole repríza hašení hořící budovy.

7.9.2015

Další velice zajímavá akce

Uplně nejvíc dobrá akce u nás. A sice pozítří bude něco k vidění všude okolo u nás.

7.9.2015

Kontaktní informace

Telefon: 596 343 551
Email: sekretar@ssinte-karvina.cz
Internetové stránky: http://www.sstas-karvina.cz/